Samsung Galaxy Band geliyor

galaxy_band

Samsung, Galaxy serisini genişletmeye devam ediyor. Bu sefer gelecek olan cihaz hiçbir mobil cihaz değil, bir akıllı bileklik olan Samsung Galaxy Band. Henüz resmi tanıtım tarihi belli olmayan Galaxy Band saat işlevi de görecek ama tasarımı nedeniyle akıllı saatlere oranla çok daha kullanışlı.

Son günlerde giyilebilir teknolojiye dair pek çok örnek görmeye başladık. Bunlar arasında en çok konuşulan elbette Google Glass, Samsung Galaxy Gear ve Sony SmartWatch 2… Bu firmalar arasından özellikle Samsung, teknolojinin bu tarafında daha faal olmak istiyor. Zira gelen son haberlere göre Samsung, Galaxy Band isminde bir başka “giyilebilir teknolojinin” peşinde.

Samsung’un sunmaya hazırlandığı yeni ürünü Galaxy Band, “fitness takipçisi” olarak anılıyor. S-Health uygulaması ile uyumlu çalışacak olan cihaz, bileklik görünümünde olmasıyla da fazlasıyla şık. Android işletim sistemli cep telefonlarla Bluetooth bağlantısı ile çalışacak olan Galaxy Band; adım sayma, kalori ölçme, mesafe hesaplama gibi işlemleri üzerindeki hareket sensörleri ile takip ederken, aynı zamanda GPS modülüyle konum bilgisi ve hava durumu gibi özellikleri de sunabilecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş