Samsung Galaxy Glasses geliyor

samsung_glass

Google Glass, Amerika’da çoktan satışa sunulmuş ve büyük bir kitle tarafından kullanılmaya başlanmışken cihaz halen ne Avrupa ne de Asya’da satışa sunuldu. Henüz bir rakibinin bulunduğunu da söyleyemeyiz. Ancak görünen o ki Samsung bu konuda çalışmalar yürütüyor. Samsung Akıllı Gözlük’ün bizler tanıştırılmasına pek de uzun bir zaman kalmadı. Samsung Galaxy Glasses adıyla gelecek olan yeni nesil akıllı gözlüğün Google Glass’tan pek farklı özelliklerinin olması beklenmiyor.

The Korean Times gazetesinin iddiası, şirketin Google Glass’a rakip olacak gözlüğünü Eylül ayında Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşecek IFA 2014’te tanıtacağı yönünde. Gazetenin tek iddiası bu değil. Samsung’un yanı sıra Sony ve Google’ın da kendi giyilebilir cihazlarını bu yıl içinde piyasaya süreceği iddia ediliyor.


Giyilebilir Teknoloji Pazarı Büyüyecek

Çeşitli sektörlerde akıllı gözlüklerin kullanımı konusunda araştırma yürüten Samsung, cihazın büyük bir pazar potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Şirketin elektronik ve görüntü birimi, akıllı gözlük için yarı saydam ekranlar üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Galaxy Glasses olarak anılan gözlüğün Galaxy Gear gibi akıllı telefon ile bir arada çalışması bekleniyor.

Kore Bilgi Toplumu Geliştirme Enstitüsü’nün verilerine gör, giyilebilir teknoloji pazarı Microsoft ve Google gibi büyük şirketlerin yanı sıra Sony ve Samsung gibi elektronik şirketlerinin de pazara girmesiyle 2016 yılına kadar 6 milyar dolara ulaşacak. Cihazlar ise çok yakında kitleler tarafından erişilebilir durumda olacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş