Samsung Galaxy Note 3 Neo Fiyat

Samsung Galaxy Note 3 Neo

Samsung, Galaxy Note serisini genişletmeye devam ediyor. Sammobiles tarafından paylaşılmış olan bilgilere göre bu seriye Galaxy Note 3 Neo adında yeni üst düzey bir phablet daha katılacak. MWC 2014’te, Barselona’da tanıtılması beklenen yeni nesil tabletin teknik özellikleri de bizlere aktarılırken Samsung Galaxy Note 3 Neo fiyat konusunda henüz bir bilginin gelmediğini, geldiğinde ise yazının güncelleneceğini belirtelim.

S4’ün piyasaya sürülmesinin ardından Note-3’ü bekleyenler biraz daha sabretti ve muradına erdi. Note-3 kullanıcılar arasında oldukça tercih edilen ve beğenilen bir akıllı telefon oldu. Samsung kelime odaklı pazarlamada rakiplerinin bir adım önünde yer alıyor. Ürettiği her ara modelde seri isimlerini kullanmaktan çekinmiyor. S3, S3 Mini, S4, S4 Mini vb. “Note” serisi üzerinde bu tip bir pazarlama stratejisi daha önce uygulamayan Samsung, diyetini sonunda bozdu.

Galaxy Note ailesi genişliyor

Bu bekleyişin sebebi ise uzmanlara göre “Note” serisinin biraz daha tanınmasını sağlamaktı. Galaxy Note-3 Neo yada Lite ismi ile piyasaya çıkması beklenen yeni modele ait bilgileri “Sammobile” Twitter profili üzerinden sızdırdı. Ayrıca Galaxy Note-3 Neo olduğu tahmin edilen bir akıllı telefon, Zauba adlı Hindistan merkezli bir ithalat ve ihracat şirketinin bilgi bankasında da görüldü.

“Note” kullanıcıları tarafından merakla beklenen Neo’ya ait teknik özellikler göz kamaştırıyor. Galaxy Note-3 Neo’da 1.7 GHz hızında çalışan 2 Cortex-A7 ve 1.3 GHz hızında çalışan 4 Cortex-A7 bulunuyor. Hem Samsung için hem de diğer mobil işlemci tasarımcıları için bu yongaseti bir ilk olacak. Toplam 6 çekirdekten oluşan bu tip bir işlemci setinin batarya kullanımını azaltması bekleniyor. Batarya demişken Galaxy Note-3 Neo 3100 mAh pile sahip. Öte yandan Samsung 3000 ve üzeri mAh pil kullanmaya başladığından bu yana kullanıcıların batarya şikayetleri oldukça azaldı bunuda belirtmekte fayda var.

720p Super AMOLED ekranla piyasaya sürülecek olan Galaxy Note ailesinin yeni ferdi, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip. Bu alan microSD kart yuvası sayesinde yükseltilebilmekte. Telefon üreticilerinin kamera pazarlarına pek aldırış etmeyen Samsung, “Neo” için 8 MP arka ve 2.1 MP ön kamera kullanmış. Malite-T624 grafik birimi bulunan Galaxy Note-3 Neo’da OpenGL ES 3.0 desteği de bulunuyor.

İşletim sistemi olarak Android 4.3 Jelly Bean sürümü ile piyasaya çıkması beklenen Neo’nun, babası Note-3 gibi suni deri arka kaplaması, S-Pen kalemi ve kenar çizgileri mevcut.

Benchmark skor tablosunda 29.382 puan alan Neo, sıralamada Galaxy S4′ü geçiyor. Testin 6 çekirdek birden çalışırken yapıldığı tahmin ediliyor. Bu skor ve teknik özellikler göz önüne alınarak bakıldığında Neo’nun Note-2 ile Note-3 arasında bir phablet olması bekleniyor.

Samsung’un Galaxy Note-3 Neo’yu Barselona’da düzenlenecek MWC 2014’te görücüye çıkartması bekleniyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş