Samsung Galaxy S5 Özellikleri

Samsung Galaxy S5

Samsung, yakın zamanda Galaxy S serisinin en yeni üyesi olacak Galaxy S5’i tanıtmaya hazırlanıyor. Uzun süredir beklenmekte olan telefonun tahmini özellikleri bu vakte kadar internette uzun süre yer alırken çoğu tahminin doğru yönde olduğunu kanıtlayan kesin bilgi de internete sızdı. Telefonun kutusundaki teknik özellikler kısmı internete düştü.

Cihazın kutusunda yer alan teknik özellikler kısmını gösteren fotoğraf, telefonun neredeyse tüm konfigürasyonunu gözler önüne seriyor.

5,25 inç QHD ekran

Fotoğrafta yer alan bilgilere göre, 5,25 QHD Super Amoled ekrana sahip olduğu görülen cihazda 2,5 GHz saat hızında dört çekirdekli işlemci yer alıyor. Snapdragon olmasına kesin gözüyle bakılan işlemcinin modeli hakkında ayrıntılı bir açıklama bulunmazken, cihazın 3 GB LPDDR3 bellek ve 3000 mAh pile sahip olması dikkat çekiyor.

Sürpriz yok

Kamera özellikleri ise önceki dedikodularla örtüşür durumda. Otofokus özelikli 20 MP arka kameraya 2 MP ön kamera eşlik ediyor. Full HD video kaydı, GPS, Smart Remote gibi özelliklerin yer aldığı liste önceki sızıntılara göre sürpriz sayılabilecek farklılıklar içermiyor. Bakalım Samsung’un yeni amiral gemisi iddia edildiği gibi bu özelliklerle mi gelecek?

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş