Samsung Gear Fit Fiyatı ve Özellikleri

samsung-gear-fit

Mobile World Congress 2014’te adeta bir gövde gösterisinin altına imza atan Samsung, Galaxy S5’in yanı sıra Samsung Gear Fit’i de tanıttı. Bir egzersiz bilekliği olarak geliştirilen bu akıllı cihaz Samsung Gear ile benzer bir tasarım taşısa da özellik bakımından ayrı ihtiyaçları görüyor. Samsung tarafından yapılan tanıtım sırasında bu cihazın kişileri daha çok spor yapmaya yönelteceği de belirtilirken bunun nasıl olacağını zamanla göreceğiz.


Daha fazla koşun!

Güney Koreli teknoloji şirketinin her geçen gün daha yoğun şekilde geliştirdiği giyilebilir teknoloji cihazlarına eklenen en yeni üye olan Gear Fit; adım sayar, kalp hızı, uyku monitörü gibi spor açısından büyük önem taşııyan sensörlerle geliyor.
Kronometre ve zamanlayıcı gibi spora yönelik giyilebilir aygıtlarda görmeye alışık olduğumuz özelliklerine ek olarak SMS, arama, e-posta ve üçüncü taraf uygulamalar için de bildirim desteği Gear Fit ile birlikte kullanıcısına sunuluyor.

Nisan’da teknoloji raflarında

432 x 128 piksel çözünürlüğünde 1.84 inç ekrana sahip giyilebilir teknoloji cihazı; 210mAh kapasiteli pil, Bluetooth 4.0 LE bağlantısı, ivmeölçer ve jiroskop Gear Fit gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Kayışı değiştirilebilen, suya ve toza dayanıklı cihazın portakal, gri ve siyah renk alternatifleri ile Nisan ayı itibariyla teknoloji raflarındaki yerini alacağı açıklandı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş