Samsung kaç tablet sattı?

samsung_tablet

Android ablet piyasasının başlangıcını yapan Samsung, liderliğini de halen devam ettiriyor. Samsung’un yanı sıra yine birçok Asus, Acer ve LG gibi markalar da tablet satışı yaparken birinin elinde en çok Samsung tablet görme ihtimaliniz bulunuyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Samsung geride bırakıyor olduğumuz senenin verilerini açıkladı. Gelen bilgilerde firmanın 2013 içerisinde kaç tane tablet satıldığına da yer verildi.

Bu yüzden bir telefon olan Galaxy Note 3’ün bile iki ay içinde 10 milyondan fazla sattığını göz önünde bulundurursak, Samsung’un 2013 yılında yaklaşık 40 milyon tablet sattığını duyunca biraz şaşırabilirsiniz.

40 milyon oldukça büyük bir sayı olmasına rağmen, Samsung’dan daha büyük bir sayı bekleyenler de az değildi. Android tablet piyasasının telefon piyasası kadar olgunlaşmamasına rağmen, Samsung bu oyunu 2014 yılında daha ileriye taşımaya hazırlanıyor.

Samsung’u 40 milyon gibi büyük bir sayı için tebrik ederken diğerlerinin gelecek yıl nasıl bir atak yapacağı konusunda heyecanla bekliyoruz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş