Samsung oyun kolu

samsung_oyun_kolu

Sizlere aylar öncesinden haberini vermiş olduğumuz Samsung oyun kolu yakın zamanda piyasadaki yerini alacak. İlk olarak Avrupa’da satışa sunulacak olan oyun kolu çoğu Samsung modeliyle kullanılabilir durumda olacakken en çok üst segmentteki telefonlarla uyumlu olacak. Tasarım olarak Xbox 360’ın kontrolünü fazlasıyla andıran yeni oyun kolu şarj edilebilir bir sisteme sahip.

Samsung’un önceden lanse etmiş olduğu oyun kolu, Xbox 360 oyun kontrolcüsünü oldukça andırıyordu. Ancak bu yeni kol, tamamen farklı bir görünüşe sahip olmasının yanında bir de şarj edilebilir harici bataryaya sahip.

Samsung’un yeni kontrolcüsü, Android Jelly Bean ve üzerindeki sistemlerde çalışacak. Ayrıca 4 ve 6.3 inç boyutundaki cihazları da mekanizmasında taşıyabilecek. Kontrolcünün üzerine bulunan ‘play’ tuşu sayesinde Samsung’un bazı cihazlarında bulunan ‘Mobil Konsol’ uygulamasına erişilebilecek.

Bu oyun kolu aralarında; Need for Speed: Most Wanted, Modern Combat 4: Zero Hour, Asphalt 8 : Airborne ve Prince of Persia: The Shadow and the Flame gibi popüler oyunların bulunduğu tam 35 adet mobil oyuna destek veriyor. Önümüzdeki aylarda Samsung’un oyun desteğini arttıracağını tahmin ediyoruz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş