Seagate, Xyratex’i Satın Aldı

Seagate

Taşınabilir disk konusunda dünya genelinde en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olan Seagate, beklenmedik bir yatırımın altına imza attı. Xyratex’i satın aldığını geçtiğimi gün açıklayan Seagate, böylelikle bir seneyi geride bırakmadan önemli bir yatırım yapmış oldu.

Ülkemizde de yoğun ilgi gören ve oldukça geniş fiyat yelpazesi ile sunduğu taşınabilir harddisk aygıtları ile tanınan Seagate, 2013 yılının son virajına girilirken sürpriz bir satın alma gerçekleştirdi.
Teknoloji şirketi Seagate, veri stoklama firması Xyratex’i bünyesine katmaya karar verdi. 374 Milyon Amerikan Doları bedelle ilgili girişim için satın alma anlaşmasının taraflar arasında imzalandığı belirtildi. Xyratex’in Seagate’e katılması sürecinin, 2014 yılının ortalarında tamamlanması bekleniyor.

Tedarik ve üretim hattı güçlenecek

Yapılan açıklamada, taze kanın Seagate’in tedarik ve üretim zincirini güçlendireceği belirtildi. Bu alışveriş ile portföyünü genişleten Seagate’in, depolama çözümlerinde tüketiciye yeni alternatifler sunması gündeme geldi. Öte yandan yeni şirketin Seagate’in test süreçlerini de hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş