SkyDrive, isim değiştiriyor

skydrive

Microsoft’un çok kullanılan bulut depolama hizmeti SkyDrive’a İngiltere’de dava açıldı. Sky televizyonları tarafından açılan davada uygulamanın isim değiştirmesi gerektiği kararı mahkeme tarafından alınırken artık SkyDrive’ı yeni bir isimle kullanacağız. Şimdilik sadece İngiltere’de isim değişikliğine gidecek olan Microsoft’un yeni ismi tüm dünya üzerinde kullanması şu anda konuşulanlar arasında yer alırken biz de resmi bir açıklamanın gelmesini beklemekteyiz. SkyDrive’ın yeni ismi ise NewDrive oldu.

İngiliz Sky televizyonu, Microsoft’un SkyDrive servisinin onların bir hizmetiymiş gibi algılandığını ve markasına zarar verdiğini iddia ederek açtığı davayı kazanınca, Microsfot’un İngiltere’de bu hizmeti verebilmesi için tek yol kaldı: Servisin adını değiştirmek.

Microsoft şimdi SkyDrive’ın ismini NewDrive olarak değiştiriyor. Ancak bu değişiklik sadece İngiltere’de geçerli olacak ve NewDrive.live.com adresine girip depolama hizmetine ulaşmak isteyen İngiliz kullanıcılar, Microsfot’un ABD’deki Skydrive.live.com adresine yönlendirilecekler. Yani, yapılan iş, basit bir alan adı yönlendirmesinden fazla değil.

Her ne kadar biz ihtimal vermiyor olsak da, Microsoft’un gündeminde, servisin ismini sadece İngiltere’de değil, tüm dünyada değiştirmek gibi bir olaslığın bulunduğu da iddia ediliyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş