Skype, Windows Phone 8 için güncellendi

Windows Phone 8

Özellikle son birkaç aylık dönem içerisinde pazar payında büyük bir yükseliş ibresi yakalamış olan Windows Phone 8, güncellenmeye devam ediyor. İşletim sisteminin en çok kullanılan uygulamalarından biri olan ve aynı Windows Phone 8 gibi Microsoft’un sahipliğini yaptığı Skype yeni bir güncelleme daha aldı. Yeni güncelleme ile birlikte uygulamaya birkaç yeni özellik eklenirken özellikl performans artırımı konusunda çalışmalar yapılmış.


IM için Kopyala Yapıştır Desteği

Microsoft Skype blogundan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar yeni sürümde anlık mesajlaşma sırasında kopyala – yapıştır seçeneğine sahip olacak. Sohbet sırasında istenilen kelime ya da cümleler kopyalanarak herhangi bir başka uygulamaya yapıştırılabilecek. Aynı şekilde bir başka kaynaktan kopyalanan içerik de anlık mesaj satırına eklenebilecek.

Daha Hızlı Açılış

Yeni sürümün sağladığı bir diğer iyileştirme ise uygulamanın modern arayüz üzerindeki simgesinden açılışı sırasında sağlanan hız artışı oldu. Genel performans artışıyla birlikte uygulama açılış süresinin de arttığı bildiriliyor.

Yüksek Kontrast Modu

Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik ise bir süredir beklenen yüksek kontrast modu oldu. Böylece kullanıcılar istedikleri zaman modu aktif hale getirerek uygulamada Windows Phone ekranını yüksek kontrast olarak ayarlayabilecek.
Windows Uygulama Mağazası üzerinden ücretsiz sunulan Windows Phone 8 için Skype 2.13’ü buradan indirebilirsiniz.

Skype – Windows Phone 8 İndir

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş