Sony Blockchain Kullanmayı Düşünüyor

Sony’den güvenliğin artırılabilmesi ve kullanıcı bilgilerinin hiçbir şekilde zarar görmeksizin korunabilmesi amacıyla yeni bir hamle geldi. Sony tarafından blockchain ile kullanıcılarının haklarını, içeriklerin özelliklerini detayları bilinen bir sistemle güvenli hale getirilmek isteniyor. Çalışmalar ilerleyen zamanlarda netleşecek.

Blockchain Daha Güvenli Görülüyor

Sony’nin yöneticileri tarafından özellikle dijital hakların korunması ve kullanıcı bilgilerinin sorunsuz bir şekilde geçerliliğini koruması için girişimlerde bulunulması istendi. Bunun üzerine hakların yönetimi için DRM çözümleriyle ilgili güvenilir bir sistem olacağı düşünülen Blockchain ile gerekli işlemler gerçekleştirilecek.  Satın alınan tüm ürünlerin özellikleri, bilgileri, kullanıcının kişisel bilgileri, telif hakkıyla korunan materyallerin durumu ve firma bilgileri ancak bu sayede güvenli hale getirilebilir.

Ultraviolet ile ilgili görüş ise, hakların korunmak istenirken kurumlara da zarar verebileceği yönünde. Blockchain kullanıldığı taktirde direkt olarak diğer verilerin haklarının da yönetilebileceği görüşünde hemfikir olunduğu biliniyor. Eş zamanlı olarak sistemin genel haklarının korunması, kullanıcıların hiçbir zaman kişisel bilgilerinin zarar görmemesi için sistem değiştirme kararının önemli olduğu vurgulandı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş