Sony, ne kadar PS sattığını açıkladı

sony_ps

2014’ün son aylarında yeni nesil konsolunu satışa sunan Sony, bu konsoldan ne kadar sattığını açıkladı. Yeni nesil konsolların satışında Microsoft’a büyük bir fark atan ve halen tüm siparişlere yetişmekte zorluk çeken Japon firma fazlasıyla kâr elde etmiş. Bu iyi bir haber. Zira PS4’ten bu denli gelir elde edilemeseydi Sony büyük bir zora girecekti.

Sony’nin paylaştığı raporlara göre son çeyrekte toplam 7.8 milyon PlayStation 3 ve PlayStation 4 satılmış. Bu rakamın büyük bir çoğunluğunu ise PlayStation 4 oluşturuyormuş.

PSP, PS Vita satışları 2 milyonda kaldı

Aynı dönemde satılan PSP ve PS Vita satışları ise 2 milyon olarak belirtilmiş. Bu dönemde satılan oyun rakamı ise 126 milyon olarak açıklandı. Bu rakamın sadece Sony’ye bağlı stüdyolar tarafından geliştirilmiş oyunlara mı ait olduğu, yoksa üçüncü parti oyun geliştiricilerini de mi içerdiği ise belirtilmemiş.
Sonuç olarak görünen o ki, Sony PC piyasasından çekildiğini açıklamasıyla birlikte, PlayStation markası firma için daha bir anlam kazanacaktır. Oyun çalışmalarını da hızlandırmak isteyen firma yeni nesilde oyuncular için daha doğru bir tercih gibi görünüyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş