Sony, PC sektöründen çekiliyor mu?

sony

Gelmiş geçmiş en iyi teknoloji firmalarından biri olduğunu rahat bir şekilde söyleyebilecek olduğumuz Sony, bu aralar PC sektöründe ulaşmak istediği değerleri ne yapsa elde edemiyor. Özellikle Vaio serisiyle yurt dışında iyi satış değerleri bulsa da ülkemizde bir türlü satış yapamayan Sony, belki de artık Türkiye’nin PC pazarından çekilmek üzeredir. Zira en çok satılan ilk 10 PC serisi içerisinde bile yer almayı başarabilmiş değil.

Son yıllarda Xperia akıllı telefonları ve oyun konsolu Playstation 4 ile oldukça fazla gündeme gelen Sony, Japon haber servisi Nikkei’nin haberine göre bilgisayar sektöründen çekilmeyi planlıyor. Çinli bilgisayar üreticisi Lenovo ile anlaşma yapmaya çalışan Sony yakında Vaio serisi bilgisayarların üretimine son verebilir.

Geçtiğimiz haftalarda Motorola’yı Google’dan 3 Milyar USD karşılığında satın alan Lenovo’nun, Sony’nin bilgisayar bölümünü 50 Milyar Japon Yeni ( Yaklaşık 490 Milyon Amerikan Doları) karşılığından satın alacağı tahmin ediliyor. Haberde ayrıca bu satış sonrasında Sony’nin Xperia akıllı telefonlarına daha fazla yatırım yapabileceği ve yakın zamanda Samsung’u Android piyasasının lideri konumundan almak istediği söyleniyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş