Sony PS4, ilk günde 1 milyon sattı

Sony PS4

Yıllardır beklemekte olduğumuz Sony PlayStation 4 sonunda geçtiğimiz gün Kuzey Amerika’da çıkışını gerçekleştirdi. Yaklaşık bir ay sonra Türkiye’de de satışa sunulacak olan yeni oyun konsolundan beklenmedik haberler geliyor. Eğer PS4 çok iyi satış yapamazsa Sony zora girecekti, ancak gelen bu haberden sonra içlerinin rahatladığını söyleyebiliriz. Sony PS4 sadece ilk günde 1 milyon sattı.

Bilindiği üzere Sony’nin yeni nesil konsolu Playstation 4’ün Amerika çıkışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Genel itibariyle Xbox 360 kullanıcılarının yoğunlukta bulundu Kuzey Amerika’da, Sony’nin yeni nesil konsolu erken çıkmasının da avantajıyla son derece başarılı satış rakamlarına ulaştı.

Sony’nin yetkili isimlerinden Shuhei Yoshida, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Playstation 4’ün, Kuzey Amerika’da ilk 24 saat içerisinde 1 milyondan fazla sattığını onayladı.

Zaten yeni nesil konsollara olan ilgi, Haziran ayında gerçekleşen E3 interaktif eğlence ve oyun fuarından bu yana bir hayli fazlaydı. Fakat Microsoft’un evi diyebileceğimiz bir sahada Playstation 4’ün kısa sürede milyonlar seviyesine ulaşması beklenen bir durum değildi.

Playstation 4, Avrupa’da 29 Kasım’da, Türkiye’de ise 13 Aralık’ta satışa sunulacak. Cihazın ülkemizdeki etiket fiyatı ise 1399 TL olacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş