Sony The Wireless Stereo Headset 2.0

sony_The Wireless Stereo Headset 2.0

Geride bıraktığımız günlerde PlayStation 3 için geliştirilen kulaklıkların PS4’te de rahatlıkla kullanılabilir olduğunu açıklamış olan Sony, şimdi de sadece PS4’e özel bir kulaklık geliştirdiklerini açıkladı. Sony The Wireless Stereo Headset 2.0 adıyla satışa sunulacak olan yeni nesil kulaklık ilk süreçte sadece Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacak.

PlayStation 4 haricinde PC, PlayStation 3 ve PS Vita’da da kullanılabilecek olan kulaklığın satış fiyatı ise 89.99 avro olarak belirlendi. (Şuanki Türkiye kriterlerinde vergiler hariç 270 TL gibi bir fiyata tekabül ediyor. Muhtemelen vergilerle kulaklığın fiyatı 400 TL’ye yaklaşacaktır.)

10 Şubat’ta satışa çıkıyor

The Wireless Stereo Headset 2.0 ismi ile duyurulan kulaklığın 10 Şubat’ta Avrupa’da satışa sunulacağı açıklandı. Günümüzde artık birçok oyun kulaklığında rastladığımız 7.1 sanal surround özelliğine de sahip olacak kulaklığın yaklaşık olarak 8 saatlik bir pil ömrü olacakmış.

Kulaklığın tasarımı dışarıdan bakıldığında son derece hoş gözükse bile, fiyatının biraz fazla olduğunu söylemek mümkün. Zira aynı özelliklere sahip olan PlayStation 3 kulaklıklarının daha uygun fiyatlara satıldığını ve bu kulaklıkların PlayStation 4’te de çalışabildiğini göz önüne aldığımızda The Wireless Stereo Headset 2.0 çokta gerekli bir aparat gibi durmuyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş