Sony Walkman NWZ-WH303 İnceleme

Sony Walkman NWZ-WH303

Sony, ses sistemleri konusunda profesyonelliğini konuşturmaya devam ediyor. Şimdi de Sony Walkman NWZ-WH303 tanıtıldı. Hem kulaklık, hem mini hoparlör hem de MP3 player işlevi gören yeni kulaklık tasarımlı MP3 player, barındırdığı çıkışlar sayesinde telefonlara, televizyonlara ve bilgisayarlara bağlanabilmekte. Dahili olarak ise 4 GB’lık depolama alanı bulunuyor. İşte Sony Walkman NWZ-WH303 inceleme yazısı.

Bu şekilde Walkman-NWZ-WH303’ün sahip olabildiği dahili müzik arşivinin yanı sıra GB’larca müzik sadece bir kablo ile erişilebilir durumda. Aygıtın 3. ve son marifeti ise kulaklıkların üst kısmında yer alan mini hoparlörleri. Hoparlörler sayesinde ne dinlerseniz dinleyin sesi dışarı da verebiliyorsunuz. Şimdi de 3’ü bir arada kulaklık modelinin teknik detaylarına ve tasarımına göz atıyoruz.

Kulaklık, mini hoparlör ve MP3 player bir arada

Kulaklık, hoparlör ve MP3 player özelliklerini bir arada sunan Sony Walkman NWZ-WH303’de kulaklık teknolojisinde 30mm sürücü kullanılmış. Aynı boyutlarda kulaklıklara göre 2,3mm daha büyük bir sürücüye sahip olması artı puanı hak ediyor. Bununla birlikte profesyonel seviye kulaklık olarak özellik sunabilen bir ürün değil. Daha çok oyun kulaklığı seviyesinde bir ses performansını mobil müzik dinleme anlarında kullanıcısına sunuyor.


Baslar gayet iyi

Baslar tatmin edici seviyede, ancak beklentilerimizin biraz da altında kaldığını belirtebiliriz. Tizler ve genel itibariyle ses sunumu kulaklık için ele alındığında biraz önce de değindiğmiz gibi baslar haricinde başarılı; hoparlör yapısı ise kulaklığın aslında bilindiğin aksine kullanıcısına yönelik özelliği durumunda. Yani kulaklık boynunuzdayken sesi hoparlörler vasıtasıyla da dinlebiliyorsunuz.

Hoparlör, güçlü bir ses sunumuna sahip değil, küçük bir odanın içini doldurabilecek kadar ses çıkıyor ancak, özellikle evde yine hareket halindeyken müzik ya da bilgisayarının karşısında sinema keyfi yaşamaktan hoşlananlar için alternatif bir olanak şeklinde özetlenebilir.


Sonuç

Sony Walkman NWZ-WH303; hem MP3 player, hem kulaklık hem de mini hoparlör keyfini bir arada sunuyor. Tasarımı oldukça şık ve rahat bir kullanım vaat ediyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş