Sony Xperia Z1S fiyat ve özellikleri

Sony Xperia Z1S

Son zamanlarda çıkarmış olduğu telefonlarla piyasadaki yerini iyice sağlama almayı başaran, özellikle Xperia Z1 ile satış rekorları kıran Sony, şimdi de bunun bir üst segmentini bizlere sunuyor. Zaten mükemmel bir teknik kapasiteye sahip şekilde satışa sunulan Sony Xperia Z1, yüksek fiyata sahip olmasına rağmen çok iyi geri dönüşüm almştı. Şimdi de Sony Xperia Z1S özellikleri hakkında açıklamalar geldi. Fiyatı hakkında ise şu an bir şey söylemek için erken gibi gözüküyor.

Xperia Z1’in fiyatı yüksek olduğu için akıllı telefonlarının lite/mini sürümlerini üretme furyasına Sony’nin de katılacağı iddia ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde sızıntı devi @evleaks bu iddiaları doğrular bir bilgi paylaştı. @evleaks’e göre Sony, Xperia Z1’in mini modelini piyasaya sürecek ve bu telefonun ismi Xperia Z1S olacak.
Gücünü Snapdragon 800’den alacak.

@evleaks’e göre ayrıca; Xperia Z1S mini sürüm olduğu için 4.3 inç büyüklüğünde 720P bir ekrana sahip olacak. Sony telefonun gücünü koruması için yine Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisini ve 2 GB Ram’i bu telefonda da kullanacak.

Xperia Z1S lite değil mini sürüm olacak

Xperia Z1’in 20.7 Megapiksel çözünürlüğündeki kamerası ise yine Xperia Z1S’te kullanılacak. Android 4.3 ile gelmesi beklenen Xperia Z1S’in donanım özellikleri göz önüne alınırsa, Xperia Z1’in lite sürümü yerine mini sürümü demek daha doğru olacak.

Xperia Z1S’in fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak bu sürümün Xperia Z1’e göre daha ucuz olacağı su götürmez bir gerçek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş