Sony Xperia Z2 Özellikleri

Sony Xperia Z2

Sony, Xperia Z modeliyle gayet iyi bir satış başarısı yakalarken tüm kullanıcılardan olumlu yorumlar almıştı. Her diğer mobil geliştirici firma gibi Sony de bu serinin devamını getirecektir. Yakın zaman içerisinde Sony Xperia Z2’nin tanıtılması bekleniyor ve bunla birlikte Sony XPeria Z2 özellikleri resmi olarak açıklanmasa da internete düştü.

Xperia Z2 olarak gelmesi beklenen cihazın bilgileri XperiaBlog ve Xda forumlarından geldi. Bu rapor, cihazın hem yazılımsal hem de donanımsal ayrıntılarını içeriyor. ‘Sirius’ prototipinin 2.3GHz hızında Qualcomm MSM8974AB CPU ile desteklediğini söyleyebiliriz.

Xperia Z2 güçlü bir donanıma sahip olacak

3 GB RAM ve yaklaşık olarak 5 inç boyutunda 1080p ekrana sahip olması beklenen cihazın, Xperia Z1’de olduğu gibi 20.7 MegaPiksel kameraya da sahip olacağı düşünülüyor. ‘Sirius’un, Android 4.3 Jelly Bean ya da 4.4 KitKat ile mi geleceği ile ilgili herhangi bir şey belirtilmedi.

Yeni temalar eklenebilir

Değişikliklerin yalnızca yeni duvar kağıtları, temalar, bildirim kısmındaki hızlı ayarlar için belirlenen alanla ve bildirim ayarları için yapılan kontroller ile ilgili olduğunu söyleyebiliriz.
Xperia Z1’de kullanılan Triluminos panelinin geliştirildiğini de yayınlanan resimlerden açıkça anlayabiliriz. Mobile World Congress’te tanıtılması beklenen cihazın bahsettiğimiz söylentilerden çok daha farklı olması da bir diğer seçenek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş