Spotify yükseliyor

spotify

2008 yılında kurulan ve ilk yayınına Amerika’da başlayan Spotify gelişim sürecini halen devam ettiriyor. Şu an milyonlarca üyeye sahip olan popüler müzik yayın sitesi geçtiğimiz günlerde bir büyük yatırım daha almıştı. Alınan yatırım 250 milyon dolar olurken sitenin değeri yaklaşık yarım milyon dolar kadar arttı. Büyük firmalar tarafından satın almak istenen Spotify halen kurulduğu kişilerin elinde.

En popüler müzik yayın hizmetlerinden olan Spotify, aldığı 250 milyon dolarlık son yatırım ile değerini 4 milyar doların üzerine çıkardı. 2008 yılında kurulan ve yakın dönemde faaliyet kapsamına Türkiye’yi de dahil eden Spotify, 32 ayrı pazarda kullanıcıların kulaklarının pasını siliyor.

Şirketin en büyük gelirlerinden biri olan ücretli aboneliğe geçişin, ücretsiz kullanıcılar arasında yaygın olduğunu belirten Spotify CEO’su Daniel Ek, bu sayede kendisinden daha fazla piyasa değerine sahip Pandora gibi rakiplerinden daha fazla gelir elde etmeyi başarıyor. Daniel Ek, şirketini halka arz etme konusuna ise sıcak baktıklarını ve böyle bir şey Spotify için daha iyi olacaksa buna ayak uyduracaklarını belirtiyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş