Steam Box Fiyatı

steam_box

Bir hafta içerisinde üç farklı yeni cihazın birden tanıtımını gerçekleştirerek dünyada büyük ses getiren Valve’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Yakın zamanda satışa sunulacak olan Steam Box fiyatı sonunda iBuyPower üzerinden belli oldu. Teknik özellikleriyle sevindirdiğini söyleyebileceğimiz yeni oyun konsolu bakalım PlayStation ve Xbox gibi devlere kafa tuabilecek bir kapasitede mi?

Steam Box ile ilgili ilk somut hamle ise geçtiğimiz günlerde iBuyPower’dan gelmişti. iBuyPower, Gordon ve Freeman ismini verdiği Steam Box cihazlarının teknik detaylarını oyun severlerle paylaştı.

iBuyPower yetkilileri iki Steam Box’ta da teknik donanım açısından bir farklılık olmayacağının altını çizerken, isim farklılığının cihazın renklerinden dolayı olduğunu belirttiler.

iBuyPower’dan gelen bilgilere göre Steam Box fiyatı 499 dolardan satışa sunacağı Steam Box’ta çok çekirdekli AMD işlemci, AMD Radeon R970 ekran kartı ve 500 GB’lık HDD bulunacak. Ayrıca iBuyPower’ın Steam Box kutusunda birde Steam Controller bulunacak.

Bu fiyatı, yeni nesil konsollarla karşılaştırdığımızda, 500 doların biraz fazla kaçtığını söylemek mümkün. Steam Box’ın fiyatları bu seviyelerde olursa, yeni nesil konsolların karşısında pek direnebileceğini sanmıyorum.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş