Steam Çöktü!

Steam

PC oyunlarının en büyük pazarı olan, en iyi dağıtıcı olarak gösterilen Steam’den kötü haber geldi. Sunuculara şu anda erişilemiyor; bu da oyuncuların sinirlerinin tavan yapmasını sağladı tabi ki. Yılbaşı indirimlerinin gelmesiyle birlikte oyuncular bunu büyük bir fırsat bilip oyunları almak için sıraya girmişlerdi. Ancak şu anda bağlanamayan sunucular dahilinde oyun satın alamıyorsunuz. Sunucuların ne zaman düzeleceği belirtilmezken henüz hiçbir açıklama gelmiş değil.

Yılbaşı indirim kampanyası ile birlikte Steam üzerindeki satışlar tam anlamıyla tavan yapmış vaziyette. Bunun yanında bedava oyunlar saat başı belirmeye başlayınca, neredeyse tüm Steam kullanıcıları bilgisayarları başında kaçırılmayacak fırsatları takip etmeye başladı.

Yaklaşık 40 dakika önce sunucuların cevap vermemesi ile birlikte oyun indirenler de problem yaşamaya başladı. Bunun yanında bulut senkronizasyonu yapan Steam’in sunucu problemi yüzünden kütüphanede bulunan yapımlara da girilemiyor.
Steam, bugüne kadar birçok kez sunucu çökmesi sorunu yaşadı fakat hiçbir zaman bu kadar uzun sürmedi. Oyuncular ve müşteriler yetkili ağızlardan bir açıklama bekliyor. Sistemlerin çökmesi esnasında alışveriş yapanlar ise tam ödeme tamamlanırken hata aldıklarını belirttiler.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş