Steam hız kesmiyor

steam

Dünyanın en büyük oyun satın alma platformu olan Steam büyümesini devam ettiriyor. Valve’ın sahipliğini yapmış olduğu platforma daha önce EA’den bir karşılık gelmiş, Origin adında yeni bir servis kurulmuştu. Ancak Origin hiçbir sükse elde edebilmiş değil, yani Steam’in rakibi olamaz. Steam’in son açıklanan kullanıcı istatistikleri de ne kadar büyüdüklerini gösterecek olan en büyü kkanıt.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir istatistikte, Steam’in üye sayısının 200 milyona yaklaştığı belirtildi. (Tabi ki bu üyeliklerin içerisinde aktif olmayan ya da sadece merak için Steam’e üye olan oyuncu kitlesi de mevcut)

Ayrıca Autumn Sale etkinlikleri kapsamında 7 milyondan fazla oyuncunun Steam’de aynı anda online olduğu belirtilerek bunun bir rekor olduğunun altı çizildi.

Asıl merak edilen konu ise, bu kadar geniş bir oyuncu kitlesine hitap eden Steam’in, 2014 yılı içerisinde piyasaya sürülecek olan Steam Box’lar da elde edeceği başarı. Bakalım her şey Valve’nin beklediği gibi gelişecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş