Steam’a Türk Lirası geliyor

steam

Bundan birkaç sene öncesine kadar hak ettiği değeri görmeyen ama oyun piyasanın gelişmesiyle birlikte ismi fazlasıyla duyulmaya başlayan, bu sene de kullanıcı sayısını yüzde 50’den daha fazla artıran Steam’den biz Türkleri sevindiren bir haber geldi. Oyun satış platformu bu vakte kadar sadece dolar, euro, pound ve rus para birimiyle satış yapıyordu. Geçtiğimiz gün düzenlenen konferansta verilen bilgilere göre yeni para birimleri de sisteme ekleniyor ve bunların arasında Türk Lirası da bulunmakta.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Valve konferansında açığa çıkan haritada, 2014 yılı içerisinde desteklenmesi planlanan ülkelerin para birimleri yeşil renkle takipçilere tanıtıldı. Valve’nin sunduğu bu haritaya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere haritada ülkemizde yeşil renkle gösterilmiş. Yani bunun anlamı Steam’in 2014’te oyunları Türk lirası ile satmaya başlayacak. Tabi bu durumun detayları henüz netleşmiş değil. Zira Türkiye için dolar kurumu yoksa avro kurumu baz alınacak, bunlar henüz netlik kazanmadı. Fakat, Valve’nin Türkiye’de ki oyuncu potansiyelini bu kadar önemsemesi de son derece önemli bir olgu diyebiliriz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş