Steve Jobs, Dropbox’ı da almak istemiş

dropbox

Dünyada birçok bulut depolama servisi var, ancak bunların çoğunun son iki sene içerisinde çıktığını biliyoruz. Bu sektörün öncülüğünü yapmış olan isimler var; Dropbox gibi. Her geçen dönem aktif kullanıcı sayısını artıran ve mükemmel bir depolama alanına sahip olan Dropbox’tan büyük itiraflar geldi. Söylenenlere göre Apple’ın vefat eden CEO’su Steve Jobs zamanında Dropbox’ı satın almak istemiş.

Habere göre Steve Jobs, birkaç yıl önce Dropbox’ı satın almak istedi. Ancak olumsuz yanıt alınca, bu sefer Dropbox’ı bitirmeye karar verdi. Bunun için 2011 yılında tanıtılan iCloud’ı tasarlayan Jobs, Houston’ın açıklamasına göre “iCloud ile özellikle Dropbox’ı hedef aldı ve bitirmek istedi”.

iCloud her ne kadar kendi çapında bir başarıya erişse de, bu başarının Dropbox’ı bitirmekten oldukça uzak olduğunu söylemek yanlış olmaz. Önceki hafta 200 milyon kullanıcı hesabına destek verdiğini açıklayan Dropbox için her şey yolunda görünüyor. Umuyoruz ki teknoloji devlerinin rekabetine rağmen kendi kitlesini oluşturmayı başaran Dropbox, nitelikli hizmetiyle sektöre yeni girecek teknoloji girişimlerine de ışık tutar.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş