Toq fiyatı ve özellikleri

Toq

Akıllı telefonlardan sonra bu seriye bir de akıllı saatler eklendi ve her geçen dönem akıllı saat üreten firmaların sayısı artmakta. Daha önce Samsung bunlardan üretirken önümüzdeki dönemde Apple’ın da iWatch’u satışa sunması bekleniyor. Ancak iWatch adında başka, çakma bir akıllı saat şimdiden satışta Android işletim sistemiyle birlikte. Şimdi de sıra Quallcom’a geldi.

En parlak güneş ışığında bile ekranı görmenizi sağlayan Mirasol teknolojisine sahip olan Toq, Androd işletim sistemiyle çalışacak ve tüm Android tabanlı mobil cihazlarla uyumlu olacak.

300 dolarlık Galaxy Gear, 200 dolarlık Sony Smartwatch ve 175 dolarlık Pebble’ın ardından en pahalı akıllı saatlerden biri olarak beliren Toq, 1.55 inç, 288x192p çözünürlükte ekrana sahip. Ekran, yine Mirasol sayesinde aydınlatma olmasa da sürekli açık görünüyor. Kablosuz şarj özelliği bulunan saat, Bluetooth ile mobil cihazlara bağlanıyor. Toq, Android 4.0.3 ve üzeri versiyonlarla çalışıyor.

Pebble gibi 200 MHz işlemcisi bulunan Toq, su geçirmiyor. Bataryası üç gün dayanan Toq, diğer örnekleri gibi akıllı telefonunuzdaki mesaj, uyarı ve alarm gibi içeriklerin kolunuzda belirmesini sağlayacak, mobil uygulamalar bulunduracak.

Toq, 2 Aralık’ta Qualcomm’un web sitesinden satışa sunulacak. Telefonun sadece ABD’de mi satılıp satılmayacağı ise kesin değil. Quallcom fiyatı olarak 350 dolar açıklandı.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş