TOSHIBA Satellite W30DT-A-104 İnceleme

TOSHIBA Satellite W30DT-A-104

Toshiba yeni nesil bir cihazı daha satışa sundu. Tablet – Bilgisayar olarak kullanılanbilen yeni Toshiba Satellite W30DT-A-104, AMD işlemci ile desteklenmişken özellikle tasarımıyla gayet dikkat çekiyor. Tasarımın yanı sıra teknik özellikleriyle de tatmin etmeyi başaran yeni nesil dizüstü bilgisayar fiyat konusunda da gayet uygun gibi. İşte Toshiba Satellite W30DT-A-104 inceleme yazısı

TOSHIBA’nın bu en yeni tablet modelinin gücü AMD tarafından üretilen Elite Mobility A4-1200’den alıyor. 1.0 GHz hızındaki bu işlemciye 500 GB sabit disk, 4 GB bellek ve 13.3 inç 1368×768 piksel çözünürlüklü dokunmatik bir ekran eşlik ediyor. Donanım özelliklerine baktığımızda ürünün özellikle mobil kullanıcılara hitap ettiğini söyleyebiliriz.

İşletim sistemi Windows

Tablet bilgisayarda Windows 8.1 işletim sistemi kullanılıyor. Dokunmatik arayüzü destekleyen bu işletim sisteminin masaüstü modu da yer alıyor. Bu sayede ayrılabilir bir klavyeye sahip olan cihazı hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanabiliyorsunuz.

Fiziksel klavye ve ayrılabilir yapı

TOSHIBA’nın bu modeli fiziksel bir klavye ve tablet bilgisayardan oluşuyor. Ayrılabilir bir yapıya sahip olan bu klavye standart Q dizilimine sahip. Bu klavye sayesinde özellikle masaüstü modunda cihazı aynen bir bilgisayar gibi kullanıyorsunuz. Klavyenin bulunduğu parçanın üzerinde USB girişi de yer alıyor. Klavye, tablete sağlam bir mekanizma ile tutturuluyor. Bu mekanizma sürgülü bir kilitle korunuyor. Bu sayede tablet kısmının kazara ayrılıp yere düşmesinin de önüne geçiliyor.

Çift pil

Klavyenin üzerinde dahili bir pil de bulunuyor. Benzer bir pil tablette de bulunuyor. Bu iki pil ile cihazın toplam pil ömrü 6.5 saate çıkıyor. Bu da özellikle sürekli hareket halinde olanlar için uzun bir süre. TOSHIBA’yı bu tasarım için kutlamak lazım. Zira her harici klavyede pil yer almıyor. Bu üründe klavyede bulunan pil ek kullanım süresi sunuyor. Bu da kullanım açısından önemli bir avantaj.
Hem tablet hem bilgisayar
Ürün sadece tablet olarak kullanıldığı gibi klavyesi ile beraber dizüstü bilgisayar moduna geçebiliyor. Bu da özellikle Exe çalıştıran, üretkenlik konusunda çalışmalar yapan kullanıcılar için güzel bir haber. Özellikle masaüstü modunda Office, Photoshop gibi uygulamaları kullanabiliyor olmak önemli bir avantaj. Sahada çalışmak zorunda olan ve bu yazılımlara ihtiyacı olanların seveceği masaüstü modu önemli bir avantaj sağlıyor.
Ekran boyutu olarak diğer tabletlere göre daha büyük olan (13.3) TOSHIBA’nın bu tablet bilgisayarı özellikle sürekli hareket eden, tablet bilgisayarında Windows uygulamaları çalıştırmak isteyenlere hitap ediyor. Bugünlerde bu tip bir ihtiyacınız varsa önerebileceğimiz bir tablet bilgisayar.

Özellikleri

13.3 inç ekran
1366×768 piksel ekran
4 GB Bellek
1 GHz AMD Elite Mobility A4-1200 işlemci
500 GB sabit disk
Windows 8.1 64 Bit işletim sistemi
Harici fiziksel Q klavye
mini HDMI çıkışı
Bütünleşik webcam
microSD bellek yuvası (tablet üzerinde)
1 adet USB 3.0 yuvası
Hem klavye hem tablet üzerinde pil
Wi-Fi özelliği
Tabletin ağırlığı 1 Kg
Klavye ile beraber 2.120 Kg
6.5 saat pil ömrü

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş