Toshiba Tecra W50 İnceleme

Tecra W50

4K görüntü kalitesi televizyonlar üzerinde yerini geride bıraktığımız sene almaya başlamıştı ama henüz hiçbir tablet veya PC’de kendini göstermiş değil. Toshiba ise bu 4K görüntü kaliteli ultrabookları üreten ilk isim oldu. Toshiba Tecra W50, 4K görüntü kalitesi sunmayı başarırken diğer teknik özellikleriyle de tatmin ediyor. Üst düzey tasarımcılar için geliştirilmiş olan yeni cihazlar 2014’ün orta aylarında Türkiye’de satışa sunulacak.

Toshiba Amerika Bilgi Sistemleri, Dijital Ürünler Birimi pazarlamadan ve mühendislikten sorumlu Başkan Yardımcısı Carl Pinto yaptığı açıklamada; “Ultra HD teknolojisinin liderlerinden biri olarak, 4K televizyondaki ustalığımızı, Full HD’nin sağladığı çözünürlüğün dört katına sahip, daha yumuşak görüntüler ve parmak ısırtan detaylar sağlayan ekranı sunarak daha da ileriye taşıyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimimizi ve mühendislik kaynaklarımızı Ultra HD 4K teknolojisini üst segment notebook’larımıza taşımak için kullandık, böylece hem tüketim hem de iş amaçlı kullanıcılar içerik yaratırken ve tüketirken artık yeni nesil teknolojiden faydalanabilecekler.” dedi.

Tecra W50 ve Satellite P50t modellerinin15.6 inç diyagonal ekranları1 282 PPI’da 3840 x 2160 özgün çözünürlük sağlıyor. Ayrıca görüntüleme deneyimini daha da ileri taşımak için, ekranların kusursuz renk gamında renk kalibrasyonu yapılmış durumda ve geniş görüntü açısına sahipler.

Tecra W50

En yoğun görsel ve mühendislik görevleri için tasarlanan taşınabilir güç merkezi olarak tanımlanabilen Tecra W50 mobil iş istasyonu (workstation), üstün dayanıklılığı ve sınıfının en hafif ve en ince tasarımı olmasının yanında 15.6 inç diyagonal Ultra HD 4K ekrana sahip. Tecra W50, tam voltajlı 4. nesil Intel® Core™ işlemci teknolojisi2 ile günümüzün en zorlu görevleri için – SolidWorks® ve AutoCAD® dahil- yüksek hassasiyetli performans sağlıyor.

NVIDIA Quadro Profesyonel Çözümler ürün müdürü Shawn Worsell yaptığı açıklamada;“Kepler-tabanlı NVIDIA® Quadro® K2100M GPU ve 2GB adanmış video hafızaya sahip Toshiba Tecra W50 mobil iş istasyonu, yaratıcı profesyonellerin gereksinim duyduğu grafik yoğun uygulamalar için üstün performans ve zengin görsel deneyim sağlıyor. Entegre 4K ekranın eklenmesiyle hem üretken hem de stil sahibi olmayı arayan tasarımcılar, mühendisler ve dijital içerik profesyonelleri için ideal bir cihaz.” dedi.


Satış

4K ekranlı Tecra W50 ve Satellite P50t modelleri Türkiye’de TNB A.ş. tarafından satışa 2014 yılının ortalarında sunulacaktır

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş