Tumblr Post by phone

Tumblr Post by phone, Bu özelliği kullanabilmek için Tumblr ayarlarınızdan “Post by phone” özelliğine gelip telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Böylece Tumblr hangi numara aradığında kaydedilen gönderinin hangi hesapta yayınlanacağını anlıyor.

İsterseniz hesap güvenliğinizi arttırmak adına bir PIN belirleyebilirsiniz. Arama yaptıktan sonra dört haneli PIN’i girmek zorundasınız. Sistemden onay aldıktan sonra konuşmaya başlıyorsunuz ve sesiniz kaydediliyor.

Siz telefonu kapatınca ses kaydı Tumblr hesabınızda yeni bir ses gönderisi olarak yayınlanıyor. Acil durumlarda, kaza durumlarında ve birçok farklı durumda bu özellik size yardımcı olabilir.

Aynı zamanda sosyal ağların engellendiği ülkelerde de bu hizmet engeli aşmanın bir yolu olarak karşımıza çıkabilir. Elbette kendi içinde eksiklikleri yok değil, örneğin aramanız gereken numara bir ABD numarası.

Eğer tumblr ülkemizde bir numara sağlamazsa bu özellik bizim için pek kullanışlı olmayacak. Ancak aramanız gereken numara, 1-866-584-6757, ABD içinde ücretsiz bir hat. Skype gibi internet hizmetleri üzerinden arayabilirsiniz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş