Twitter, yasak hakkında resmi açıklama yaptı

twitter_logo

Geride bıraktığımız hafta devlet tarafından erişime engellenen Twitter, halen tüm dünya tarafından tepki toplamaya devam ediyor. Tabi ki tepkiyi çeken taraf site değil, bizim ülkemiz ve ülke yöneticileri. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uymayan ve isteklerini de yerine getirmeyen Twitter’ın kapatılması gerektiğini dile getirirken, kurallara uyulmadığı sürece açılmayacağını da ifade etmişti. Bunun yanı sıra Google DNS’lerini engelleyen TİB, bu alanda dünyada bir ilkin altına imza attı.

Ancak Twitter’dan sonunda resmi bir açıklama geldi. Bazı yandaş Twitter hesapları Twitter’ın devlet karşısında diz çöktüğünü ve yalvardığını dile getirse de durum hiç de öyle gözükmüyor.

20 bine yakın takipçisi bulunan Twitter Policy adlı hesap, Twitter şirketine bağlı hesaplar arasında ve şimdiye kadar şirket politikalarına ilişkin gönderilen az sayıdaki Tweet’i ile biliniyor.

Hesaptan gönderilen tweet, ‘Twitter Türkiye’deki kullanıcılarımızın gizlilik haklarını savunmaya devam etmekte kararlı. Güveninizi sarsmayacağız’ şeklinde. İlgili tweet, hem İngilizce hem Türkçe olarak gönderildi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş