Twitter’a fotoğraf etiketleme özelliği

twitter

Ülkemizde bir hafta önce engellenen ancak halen milyonların farklı yöntemlerle giriş yapmayı başardığı Twitter’a uzun süredir beklenen iki yeni özellik geldi. İlk özellik fotoğraflara kişileri etiketleme olurken bir diğeri de çoklu fotoğraf yükleme oldu. Bunun yanı sıra sevindiren bir başka şey de kişileri etiketlerken @ işaretini kullanmak zorunda olmamanız.

Bir kaç gün önce duyurduğumuz gibi tweetlerin kaç kişi tarafından okunduğunu gösteren sayaca kavuşan Twitter, rakibi Facebook’a daha fazla benzemeye başladı. Yeni güncelleme ile birlikte, internetin vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen “@” işareti de gizlenmiş. Artık kişileri tweetlerinize etiketlerken “@” işaretini kullanmak zorunda değilsiniz.

140 Karakterden Sayılmayacak!

Değişen etiketleme sistemi ile gelen bir diğer yenilikte, artık kullanıcıların 10 arkadaşını tek tweet içerisinde etiketleyebilmesi ve bu etiketlerin 140 karakterden sayılmaması oldu. Kullanıcılarda şüphe uyandıran bu sistem, spam tweetlerin artmasına ve tanımadığınız kişilerin reklam amaçlı tweetlerinde sizi etiketlemesine sebep olabilir. İlk olarak iOS ile çalışan cihazlara gelen güncelleme çok yakında Android, Windows Phone ve Web’e de gelecek.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş