Twitter’ı en çok kullanan ülkeler

twittere_countries

Sosyal medya siteleri arasında en çok kullanılanlardan biri olan Twitter’dan yeni istatistikler geldi. PeerReach tarafından yapılan araştırmayla birlikte Twitter’ı en çok kullanan ülkelerin bir listesi hazırlandı. Yukarıdan da görebilecek olduğunuz tabloda Twitter’ın kullanım değerleri belirtiliyor. Sitenin aktif kullanıcılarının neredeyse yarısı sadece ABD, Japonya, Endonezya, İngiltere ve Brezilya gibi beş ülkeden oluşurken biz de fazla kullanıyoruz gibi bir belirti var orada. Türkiye’nin yüzde 3’lük bir payı bulunmakta.

En azından ayda bir tweet atan “aktif” kullanıcıların baz alındığı araştırmaya göre, aktif kullanıcıların en fazla bulunduğu 13 ülke arasında ABD yüzde 24,3 payıyla açık ara farkla lider konumda yer alıyor. Onu takip eden Japonya yüzde 9,3’lük paya sahipken, Endonezya Twitter’ın tüm aktif kullanıcılarının yüzde 6,5’ine sahip.

Listede 8. sırada ise Türkiye var. Ekim 2013 itibarıyla verilen sonuçlarda Twitter’a her ay en az bir kez giriş yapan kullanıcıların yüzde 3’ü Türkiye’den geliyor. En çok paya sahip 13 ülkenin ardında kalan tüm ülkelerin toplamı ise, aktif kullanıcıların ancak yüzde 26’sını oluşturuyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş