Twitter’ın en çok takip edilen ismi değişti

katty_perry

Dünyanın en çok kullanılan ikinci sosyal paylaşım sitesi olan Twitter’da takipçi yarışı halen devam ediyor. Uzun süredir en çok takipçiye sahip olan kişi dünyaca ünlü genç sanatçı Justin Bieber iken artık bu unvan Katy Perry tarafından alınmış durumda. Sanatçı, 46 milyon 508 bin takipçi ile şu anda Twitter’ın en çok takip edilen ismi konumunda.

Dünyaca ünlü sanatçı Justin Bieber aylar önce Lady Gaga’yı geçerek Twitter’ın en çok takipçisi olan ismi olmuştu. Ancak dün gece saatlerinde Bieber tahtını bir diğer ünlü şarkıcı Katy Perry’e kaptırdı.
Haberi hazırladığımız sıralarda 46 milyon 508 bin takipçiye ulaşan Katy Perry, bu sayıyla Justin Bieber’ı geride bırakmayı başardı. Justin Bieber 46 milyon 492 bin takipçi sayısıyla Twitter’da en çok takipçisi olanlar listesinde ikinci sıraya düşerken, Lady Gaga ise 40 milyon 397 binde kaldı.

Türkiye’de ise tablo yine değişmedi. Cem Yılmaz 5 milyon 130 bin takipçiyle ilk sırada yer alırken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 3 milyon 866 bin takipçiyle ikinci sırada yer aldı.

2006 yılında kurulan ve 350 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcıya sahip olan Twitter gençler arasında da hızla yayılıyor. Yapılan araştırmalarda Facebook’un gençler arasındaki popülaritesinin azaldığı dikkat çekerken, bunun aksine Twitter’ın daha çok ilgi çekmeye başladığı görülüyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş