Vestel Akıllı Saat

vestel

Şu an tüm dünyanın gündeminde akıllı saatler yer alırken halen en büyük firmalar kozlarını pazara sunmuş değiller. İlk olarak Apple’ın aklına gelen bu fikir ardından LG, Sony ve Samsung tarafından sahiplenilmişti. Şu an birkaç model satışa sunulmuşken hiçbirinin ülkemize de gelmediğini belirtmemiz gerekiyor, Galaxy Gear dışında. Bir yerli firma da akıllı saat üretmeye karar verdi. Vestel Akıllı Saat ürünleri yakın zamanda üretime başlıyor.


ÇALIŞMA BAŞLADI

Erdoğan, “Daha çok akıllı saat üzerine çalışıyoruz. Yapılmayacak bir şey yok. Bir ürünü devreye almak şu anda çok kolay bir durumda. 4-5 ayda yeni bir ürün piyasaya sürülecek hale getirilebiliyor” dedi. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin henüz ticari bir boyuta ulaşmadığını dile getiren Erdoğan, “Şu anda açık konuşmak gerekirse giyilebilir teknolojiler ticari bir ürün değil. Daha erken durumda. Şu anda giyilebilir teknoloji ürünlerini sadece meraklıları alıyor. Bu teknolojilerin kitlelere ulaşması ve cazip hale gelmesi birkaç sene alacak. Çok acelemiz yok. Şu anda çalışmalarımızı yapıyoruz. Ne zaman kitlelere ulaşırsa o zaman ürünümüzü çıkartırız. Bazı şirketlerin piyasaya sürdüğü akıllı saat modelleri var. Çin’de yapan en az 10 şirket var. Ancak şu anda satılmıyor. Sadece meraklısı alıyor” şeklinde konuştu.

PROTOTİP HAZIRLIYORUZ

Şirketin gelecek aylarda piyasaya süreceği akıllı telefon modeli üzerinde çalışan isimlerden biri olan Vestel Dijital Bölüm Genel Müdürü Hayrettin Çelikhisar, giyilebilir teknoloji ürünleri için altyapının Vestel’de olduğunu kaydetti. Çelikhisar, “Bilmediğimiz ve bizi ürüne götürecek eksik parçaları toplamaya çalışıyoruz. Türkiye’de şu anda giyilebilir teknolojiler üzerinde askeri alandan başka Vestel olarak biz de çalışmalar yapıyoruz. Çok ciddiye alıp çalışıyoruz” diye konuştu. Giyilebilir teknoloji ürünlerinin henüz nihai durumda olmadığını belirten Çelikhisar, söz konusu ürünleri bir kilometre taşı olarak gördüklerini ifade etti. Çelikhisar, “Şu anda bir giyilebilir teknoloji ürünü için tüm malzemeler
elimizde var. Hatta ilk prototip modelimiz üzerinde şu anda çalışıyoruz. Piyasadaki ürünlere göre biraz daha farklı bir model üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Dokunmatik ekran ve batarya üretilecek

Vestel, dokunmatik ekran ve batarya üretmek üzere harekete geçti. Hayrettin Çelikhisar, batarya üretmek için üç yerli şirketle el sıkıştıklarını açıkladı. Çelikhisar, “Üretilen bataryalar sadece cep telefonu ve tablet de değil polis telsizlerinde ble kullanılacak. Ayrıca Ocak ayından itibaren dokunmatik ekran üretimine de başlayacağız” dedi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş