VLC Player Windows 8 Uygulaması Geliyor

VLC Player Windows 8 Uygulaması Geliyor, Uzun zamandır Windows 8 sürümü çıkması beklenen VLC Player’dan sevindirici haberler var. Neowin sitesinin verdiği bilgilere göre popüler oynatıcı en büyük engeli aştı ve Microsoft sertifikasyon sürecini tamamladı. Yazılımın marketteki yerini almasının önünde sadece birkaç teknik engel kalmış durumda.

Gönderdiği e-mail ile Neowin’e açıklamalarda bulunan VideoLan başkanı Jean-Baptiste Kempf , sertifika testlerini tamamlayarak sürümün kullanıcılarla buluşmasından önceki en büyük eşiği aştıklarını belirtti. Kempf, uygulamanın kullanıma sunulmadan önce birkaç düzeltmenin yapılması gerektiğini söyledi. Başkanın verdiği bilgiye göre bu düzeltmeler özellikle çeşitli görsel hatalara odaklanıyor.

Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışılan Windows 8 için VLC Player, geçen zamanda birçok testten ve hata düzeltme sürecinden geçti. Yazılım son olarak Aralık ayında çeşitli hatalar nedeniyle Windows Uygulama Sertifikasyon Kiti Testi’nden geçememiş ve geri çevrilmişti.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş