WhatsApp PC’de kullanma

whatsapp_pc

Mobil cihazlarda en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’i uzun süredir bilgisayar üzerinden de kullanabiliyoruz, ancak daha önce geliştirilmiş olan uygulamalar kullanıcıları biraz zorluyordu. Artık WhatsApp Remote diye bir uygulama gerçekleştirdi ve sadece bir indirmeyle birlikte WhatsApp’i PC üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak deneyebileceğiniz WhatsRemote uygulamasını root’lu Android’inize yükledikten sonra web uygulaması üzerinden mesajlaşmaya hemen başlayabilirsiniz. WhatsRemote’u yüklemeden önce WhatsApp uygulamasını cebinize yüklemiş ve telefon numaranızı doğrulamış olmanız gerekiyor.

Web uygulamasının sol tarafta bulunan menüsünde kişilerinizi ve gruplarınızı görebiliyorsunuz. Metin kutucuğunun hemen yanında ise görüşmelerinize gülücük simgeleri eklemenize izin veren bir düğme yer alıyor.

Web uygulamasını kullanabilmek için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor, aksi halde uygulamadan faydalanmanız mümkün değil. Üç gün boyunca deneyebildiğiniz hizmetin ücreti ise yılda 2 euro. WhatsRemote’un resmi bir WhatsApp hizmeti olmadığını, üçüncü parti bir uygulama olduğunu hatırlatalım.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş