Winamp İmza Kampanyası

winamp

Senelerdir kullandığımız ve şu an bile üzerinden müzik dinlemekte olduğumuz Winamp’ın Aralık ayının ortalarında kapatılacağı AOL tarafından açıklanmıştı. Bu haber tüm dünyada şok etkisi yaratırken aslında pek de şaşırdığımızı söyleyemeyiz; zira adamlar uygulamayı geliştirmek için hiçbir çaba sarf etmiyordu. Birkaç gün sonra Microsoft’un Winamp’ı satın alacağı yönünde haberler çıkarken bunlar da henüz doğrulanabilmiş değil. Ancak serbest kullanıcılar Winamp’ın daha yararlı bırakılması adına bir imza kampanyası başlattılar.

Windows’un ilk sürümlerinden bu yana yaygın olarak kullanılan, yerini iTunes gibi yeni nesil medya oynatıcılara ve online servislere bırakmadan önce pek çok teknoloji kullanıcısının ilk göz ağrısı olan Winamp’ın 5.66 sürümüyle birlikte rafa kaldırılacağı AOL tarafından duyurulmuştu. Şimdi ise AOL’ü bu kararından vazgeçirmek için Change.org sitesinde bir imza kampanyası düzenlendi.

Winamp’ın kodlarının açık kaynak haline getirilmesini talep eden ve bir grup yazılım geliştirici tarafından başlatılan Save Winamp imza kampanyası, şimdide 12 bini aşkın imzaya ulaştı. Winamp’ın fişini çekmek yerine, açık kaynak topluluğuna emanet etmek şüphesiz pek çok Winamp kullanıcısını mutlu edecektir. Bakalım AOL 12 bini aşkın kişinin talebine nasıl yanıt verecek.

Save Winamp – Winamp İmza Kampanyası

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş