Winamp kapanmıyor!

winamp

2013 yılının sonlarında bizlere belki de internetin en hayal kırıklığı yaratan haberi gelmişti: Winamp’ın kapatılacağı. AOL tarafından geliştirilmekte olan uygulama artık hiç geliştirilmediği için bir kenara atılmıştı, yine de kayda değer bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu kesin. 20 Aralık’ta desteğin kesilmesi gereken Wİnamp Radionomy tarafından satın alındı. Peki Radionomy Winamp ile ne yapacak?

2013 yılında yaşanan en trajik teknoloji haberi belki de Winamp’ın kapatılacağının açıklanmasıydı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre; 1997 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve güncellenerek yeni özelliklere kavuşan popüler medya oynatıcısı Winamp’e, 20 Aralık 2013 tarihinden sonra destek verilmeyecekti.

iTunes, Spotify, Deezer ve Fizy gibi interaktif müzik platformlarının gerisinde kalan ama halen daha belli bir kesim kullanıcıya sahip olan Winamp, bugün kapatılmaktan kurtuldu. Winamp’in sahibi AOL uygulamayı, Belçika menşeli Radionomy firmasına sattı.

Online radyo hizmeti veren Radionomy, Winamp’i satın aldıktan sonra programı geliştirip radyo hizmetlerini daha öne çıkaran yeni bir Winamp sürümünü bizlere sunabilir. Bakalım önümüzdeki günlerde Winamp güncellemeleri ile ne gibi değişiklikler yapılacak.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş