Windows 8.1 ücretsiz dağıtılacak! Sadece belli bir kesme

windows_81

Microsoft’un başında olan kişiye baktığımızda dünyanın en zengini Bill Gates’i görüyoruz. Uzun zaman önce CEO’luk görevinden ayrılan, sadece parasını sayan Bill Gates kendisini hayır işlerine vermiş, Amerika’nın en büyük bağışını yaparak Afrika’da milyonlarca hayat kurtarmıştı. Bill Gates bir talimat vermiş olacak ki Windows 8.1 kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ve kütüphanelere ücretsiz olarak dağıtılacağını açıkladı.

Microsoft, Windows 8.1 işletim sistemini kâr amacı gütmeyen organizasyonlara ve halk kütüphanelerine ücretsiz olarak sunacağını açıkladı. Bu kurumlar, Windows 8.1’i hiçbir ödeme yapmaksızın indirip, kurabilecek. Yazılım bağış programı çerçevesinde bahsi geçen kurumlar ücretsiz Windows 8.1 için başvurularını online olarak gerçekleştirebiliyor.

Programa göre, bilgisayarlarında Windows 8 kurulu olan halk kütüphaneleri ve kâr amacı gitmeyen kuruluşlar, Hacimli Lisanslama Hizmet Merkezi (Volume Licensing Service Center) ile bağlantıya geçerek Windows 8.1 sürüme yükseltme yapabiliyor.

Microsoft ayrıca 14 Kasım’da düzenleyeceği özel web seminerinde kâr amacı gütmeyen kuruluşlara Windows 8.1 hakkında detaylı bilgiler paylaşmayı planlıyor. Şirket daha önce de Office 365’i benzer şekilde sunmuştu.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş