Windows 8 Satışları Nasıl

Windows 8 Satışları Nasıl, Microsoft’un en güncel işletim sistemi Windows 8 piyasaya çıkalı bir buçuk yıla yakın zaman geçti. Piyasaya Ekim 2012’de sürülen Windows 8 ile ilgili en son resmi satış bilgisi, Mayıs 2013’te verilmişti. Perakende satış yerine, OEM üreticiler de dahil olmak üzere toplam lisans satışı üzerinden giden yetkililer, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında 100 milyon barajının aşıldığını duyurmuştu.

Bugün yapılan açıklamaya göre ise bu sayı ikiye katlandı: Microsoft Pazarlama Başkan Vekili Tami Reller, katıldığı Goldman Sachs Teknoloji ve İnternet Konferansı’nda satılan Windows 8 lisanslarının 200 milyonu aştığını duyurdu. Şirketin bir yıla yaklaşan suskunluğunun nedeni beklenen rakamlara bugüne kadar ulaşılamaması olarak algılanmıştı.

Piyasaya çıktığı ay 40 milyon kopya sattığı Microsoft yetkililerince doğrulanan Windows 8’in 60 milyona ulaşması ise 8 Ocak 2013’te duyurulmuştu. Öte yandan Windows 7’nin ilk 12 ayında 240 milyon lisansı devirmiş olması ise yeni işletim sistemiyle ilgili suskunluğun ipuçlarını veriyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş