Xbox One diski hatalı

xbox_one_fail

Birkaç hafta önce satışa sunulan yeni nesil oyun konsolu Xbox One’a kötü yorumlar gelmeye devam ediyor. Henüz satışa sunulmadan önce özellikleri ve fiyatıyla zaten eleştiri almakta olan Xbox One çıkış sonrası barındırdığı hatalarıyla da biraz daha hayal kırıklığı yarattı. Kullanıcılardan gelen şikayetlere göre çoğu Xbox kutusu disk bölümünde hata veriyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Sony’nin yeni nesil konsolu Amerika’da satışa sunulmuş ve bazı kullanıcılar cihazda kırmızı ışık gördüklerini Sony’ye bildirmişlerdi. Sony bu durumun fan arızasından kaynaklandığını belirterek büyütülecek ya da çözümlenemeyecek bir durum olmadığı açıklamasında bulunmuştu.

Sony’nin bazı hatalı ürünleri piyasaya sürmesi eleştirilirken, bu seferde benzeri bir olay Xbox One kullanıcılarının başına geldi. 22 Kasım’da çıkışını yapan Xbox One’ı satın alan bazı oyun severler, cihazlarının disk okuyucusunun çalışmadığı gerekçesiyle Microsoft’a geri bildirimde bulundular.

Disk okuyucusunda sorun yaşayan kullanıcıların geneli, oyun diskini yuvaya taktıklarında garip seslerin geldiğini ve diskin dönmediğini belirtmişler. Konu ile ilgili Microsoft cephesinden henüz bir açıklama gelmezken bu durumun Xbox One satışlarını etkileyip, etkilemeyeceği de büyük bir merak konusu oldu.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş