Xbox One fiyatı düştü

xbox_one

Yeni nesil oyun konsolları birkaç ay önce satışa sunulmuştu. Sony’nin PlayStation 4’ü ve Microsoft’un Xbox One’ı raflardaki yerini alırken Xbox One fiyatı, PlayStation 4 fiyatından 100 dolar daha fazlaydı ve bu cihaz kullanıcıları kullanım konusunda daha fazla kısıtlıyordu. Sonunda Xbox One indirim almaya başladı.

Microsoft daha sonra aldığı kararlarla Xbox One’ı daha özgür bir konsol haline getirmiş, fakat Xbox One’la satılacak olan Kinect’ten bir türlü vazgeçmemişti. Kinect’le beraber satılmasından ötürü en büyük (hatta tek )rakibi PlayStation 4’e oranla 100$ (ya da 70 sterlin) daha pahalıya satılan cihaz tepkilere neden olmuştu.

Analist doğru tahmin etti

Hatırlanacağı üzere kısa süre önce yaptığımız bir haberde, ünlü bir analistin yeni nesil konsollar ile ilgili açıklamalarını sizlerle paylaşmıştık. Analist, Xbox One’ın kısa süre sonra fiyatında indirime gidileceğinden bahsediyordu.

Analistin bu tahmini kısmende olsa doğru çıktı. Zavvi isimli satış mağazası 430 sterline satılan Xbox One’ın fiyatını 410 sterline çekti. Diğer bir değişle İngiltere’de Xbox One ile PlayStation 4’ün arasındaki satış fiyatı farkı 60 sterline indi. Bakalım Zavvi’nin başlattığı bu indirim harekatı başka mağazalara da sıçrayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş