Xbox One yok satıyor

Xbox One

Geçtiğimiz günlerde sadece 13 ülkede satışa çıkarılan Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox One, çıkış yapmadan önce birçok eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Ancak şu an gelen haberler o eleştirilerin geçersiz olduğunu ortaya koyuyor. Zira Xbox One’ın on üç ülkede bile yok sattığı bilgisi bizlere ulaştı. Şu an en çok merak edilen şey ise Xbox One’ın PS4’ün satışlarını geçip geçemeyeceği.

Xbox’ın yetkili isimlerinden Yusuf Mehdi, cihazın satış performansına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Xbox One’ın ilk etapta 13 ülkede satışa sunulduğunu hatırlatan Mehdi, cihazın satışlarının çok iyi gittiğini ve şu ana kadar 2 milyondan fazla Xbox One satıldığını belirtti.

Mehdi, Xbox One’ın satışa çıktığı bir çok ülkede stok sıkıntısı çektiklerinin altını çizdi ve oyuncularda cihazla ilgili çok olumlu eleştiriler aldıklarını dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 4, 2 milyon cihaz barajını yaklaşık olarak bir ay önce aşmıştı. Bakalım Xbox One, PlayStation 4 ile arasında oluşan satış farkını kapatabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş