Xbox One’ın en çok satan oyunu

xbox_one_cod_ghosts

22 Kasım’da satışa sunulan ve şimdiye kadar PlayStation 4 kadar olmasa da iyi satış değerleri yakalayan Xbox One’dan istatistikler gelmeye başladı. Yeni nesil konsolla birlikte çok önemli birkaç oyun çıkış yaparken bunların arasından en çok hangisinin satıldığı merak ediliyordu. Çoğu oyuncunun tahmini FIFA 14 ve Ryse: Son of Rome’dan yana olmuştu ancak hiç de öyle değil. İşte Xbox One’ın en çok satan oyunu.

Activision geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Xbox One çıkmadan önce yapılan ön alımlarla birlikte, konsolun şu an için en çok satan oyununun Call of Duty Ghosts olduğunu açıkladı.

Hatırlanacağı üzere, daha önce benzer bir açıklama PlayStation 4 içinde yapılmıştı. Activision, Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty Ghosts’un PlayStation 4’ün en çok satan oyunu olduğunu iddia etmişti.

Öyle görünüyor ki, Call of Duty çılgınlığı yeni nesilde de hız kesmeden devam ediyor. Zira Infinity Ward’ın hala oyun motoru değiştirmeyi görmezden gelerek kaç senelik IW Engine’ı güncelleyerek yeni CoD oyunlarını yapması, oyun severleri pek rahatsız etmemiş gibi duruyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş