Xbox One’tan Microsoft’u sevindiren haber

xbox

Yeni nesil konsollar son bir ay içerisinde satışa sunuldu. Xbox One, PlayStation 4’ten daha önce Amerika pazarındaki yerini alırken satış konusunda fazla başarılı gözüküyor. PlayStation 4 ise sadece bir gün içerisinde bir milyon tane satmayı başarmıştı, üstelik sadece Amerika sınırları içerisinde. Yakın zamanda Türkiye’ye de satışa sunulacak olan PS 4’ün yanı sıra gelen bilgilere göre Xbox One satışları da beklenenden daha iyi bir durumda. Bakalım bu çekişmenin galibi kim olacak?

Daha sonra Avrupa’da satışa sunulan cihaz, bu alandaki tek rakibi olan Xbox One’ı bir hayli geride bırakmayı başardı. Nitekim, Xbox One genel satış rakamları itibariyle PlayStation 4’ün bir hayli gerisinde kaldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Yusuf Mehdi, bu durumun sanıldığı gibi olmadığını ve Xbox One satışlarının bir hayli iyi gittiğini belirtti. Mehdi, Xbox One’ın firma tarihinin en iyi çıkışını gerçekleştirdiğine dikkatleri çekerek ,satış rakamlarının uzun vadede kendileri lehine dönebileceğini söyledi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş