Xboxvideo.com yayına başladı

Xboxvideo

Bundan birkaç sene önce Zune adlı müzik sistemini kullanıma kapatıp ardından Xbox Music ve Xbox Video adlarında iki uygulamayı bizim kullanımımıza sunan Microsoft somut adımlar atmaya devam ediyor. Xbox Music kullanımını geçtğimiz haftalarda daha da geliştiren Microsoft şimdi de video servisine bir alan adı aldı: XboxVideo.com Şu anda Xbox Music’in hem internette hem de mobilde uygulaması bulunmakta; yakında aynı şeyler Xbox Video için de geçerli olacak.

Xbox Video’nun internet sitesi bugün itibariyle açıldı. Henüz resmi bir duyuru yapılmadığından olsa gerek bazen girişlerde sıkıntı yaşanabiliyor. Xboxvideo.com veya video.xbox.com adreslerinden ulaşılabilen site üzerinden film kiralamak mümkün. Kiralanan filmler istenirse Silverlight ile web tarayıcı üzerinden de izlenebiliyor.

Xbox Video’nun mobil tarafta ise ilk olarak Windows Phone’a geleceğini belirtelim. Çok kısa bir süre içerisinde çıkacağı açıklanan Xbox Video uygulamasının kötü tarafı ise HD filmleri kiralamaya ve izletmeye yetkisinin olmaması. Bu durumun ilerde değişip değişmeyeceğini bilemiyoruz ancak ekranları oldukça iyi olan Windows Phone telefonlarda SD film izlemek sıkıntı olacaktır.

iPhone ve Android sürümleri içinse henüz bir tarih bulunmuyor. Tahminler ise 2014’ün ortalarına doğru gelebileceği yönünde.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş