Xperia Z2 Tablet Fiyatı ve Özellikleri

Xperia Z2 Tablet

Sony, Xperia serisinde en çok satış değeri yakaladığı Xperia Z’nin ardından bize pek ipucu vermese de tüm dünya Xperia Z2’nin satışa sunulacağını tahmin ediyordu. Ancak tahminler bu sefer yanıldı ve Z2’nin kendisi çıkmadan tablet versiyonu yakın zamanda çıkmış olacak. Xperia Z2 Tablet fiyatı henüz açıklanmamışken özelliklerinin internete sızdırıldığını belirtelim.

Birkaç hafta önce ortaya çıkan söylentiler, Sony’nin Android işletim sistemli yeni bir tablet peşinde olduğu yönündeydi. Görünüşe göre bu söylentiler doğru. Geçtiğimiz yıl Xperia Tablet Z ile büyük beğeni toplayan Sony, Xperia Z2 Tablet ile bu yıl da gelişimi sürdürecek. Sony’nin yeni tabletinde bu ismi kullanıp kullanmayacağını halen bilmiyoruz, ama sanıyoruz ki MWC 2014’e kadar bu konu da çözülecektir.

Sony, Xperia Z2 Tablet’te (ya da adı her ne olacaksa) bizlere 10.1 inç büyüklüğünde 1.920 x 1.200 piksel Triluminos teknolojisinde bir ekran sunacak. Gelişmiş donanım öğelerine sahip olacak olan tablet, 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 2.3 GHz işlemci, 3 GB RAM ve 8 megapiksel arka kamerayı da üzerinde taşıyacak. Ayrıca ön tarafta da 2 megapiksel değerinde bir ön kamera bulunacak. Xperia Z2 Tablet’in bataryasının ise 6.000 mAh’lik olacağı beklenenler arasında. Diğer yandan 16 GB dahili hafızaya sahip olacak olan tablet, microSD kart desteği ise gösterecek.

Sony’nin yeni tableti Android 4.4 KitKat platformunda çalışacak. evleaks tarafından fotoğrafı da sızdırılan tabletin, sadece Wi-Fi veya 4G ve Wi-Fi destekli iki farklı modelle piyasaya sunulacağını da söyleyelim.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş