Yahoo, Amerika’nın en büyüğü

abd_yahoo

Google’ın eski yöneticisini bünyesine kattıktan sonra mükemmel bir yükselişe geçmeye başlayan Yahoo, sonunda elde etmek istediği verilere ulaşmaya başladı. Yahoo, artık masaüstü kullanımında Amerika’nın en çok ziyaretçi alan sitesi. comScore adlı şirket tarafından yapılan araştırmada Yahoo’nun aylık 195 milyonluk tekil ziyaretçiye sahip olduğu ortaya çıktı. Arkasından gelen Google ise 192 milyonda duruyor.

Yahoo’nun en yakın takipçisi Google 192 milyon, üçüncü sıradaki Microsoft ise 175 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. İlk 10’a ise girebilen tek sosyal ağ ise 4. sıradaki Facebook oldu. Site 140 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Araştırmanın mobil bağlantıları içermemesi sosyal ağların listede alt sıralarda kalmasının önemli bir nedeni olarak dikkat çekti.

Yahoo’nun Yükselişi

Eski Google yöneticisi Marissa Mayer’in yönetimindeki Yahoo, geçtiğimiz yaz mobil bağlantıların da dahil olduğu genel bir araştırmada Google’ı sollamış ve 11 yıl aradan sonra ABD’de çok ziyaret edilen site olma ünvanını kazanmıştı. Konu ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş