Yalova’ya ücretsiz internet geliyor

internet

Yerel seçimler yaklaşırken belediye yöneticileri halka olan hizmetlerinde büyük bir patlama yaşadı. CHP İstanbul Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, vaatleri arasına tüm İstanbul’da ücretsiz ve sınırsız interneti eklerken bu çok zor bir iş gibi gözüküyordu; ancak aynı uygulamayı yakın zamanda Yalova hayata geçirecek ve şehrin açık alanlarında sadece TC kimlik no girilerek kablosuz internete bağlanılabilecek. Gelen bilgilere göre altyapı çalışmalarının çoğu tamamlanmış.

Yalova Belediyesi, açık alanlarda interneti ücretsiz yapmak üzere hazırlıklara başladı. Yalova Belediyesi tarafından başlatılacak uygulamada vatandaşlar notebook ya da cep telefonlarından ücretsiz olarak internete bağlanabilecekler. Vatandaşların Wi-Fi hizmetinden faydalanmaları için gerek duyacakları tek şey ise TC kimlik numarası olacak. Bu numarayı giren vatandaşlar internet hizmetinden faydalanmaya başlayacaklar.

Başkan Koçal, “Açık alanlarda ücretsiz interneti önümüzdeki aylarda hayata geçireceğiz. Sahilden başlayarak tüm açık alanlarda, meydanlarda vatandaşlar cihazlarından TC kimlik numarasını girerek ücretsiz internetten faydalanabilecek” dedi.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş