Yandex Türkiye’nin Aşk Haritası

Yandex Türkiye’nin Aşk Haritası, Aşk şiirleri, güzel sözler, akıllı telefonlar derken gezmekten ve farklı yerler görmekten hoşlananlar da Sevgililer Günü’ne yaklaşırken uçak biletleri ile ilgili aramaların da Yandex’te en çok arananlar arasına girmesinde etkili oldu. Bu da önemli bir kitlenin keyifle vakit geçirebilecekleri romantik tatil planları yaptıklarına dair fikirler oluşturdu.

Sevgilisi olsun olmasın çok sayıda kişi romantik komedi filmlerini araştırdı

Sinema filmlerinin duygu kokan büyülü dünyası Sevgililer Günü odağındaki aramaları da net biçimde etkiledi. “Romantik komedi” ve “romantik komedi filmleri” en çok arananlar listesinde altıncı sırada yer aldı. Bu sonuç ister sevgilisi olsun ister olmasın, Sevgililer Günü’nü evde geçirecek çok sayıda İnternet kullanıcısı olduğunun da adeta bir kanıtı oldu.

14 Şubat’a yaklaştığımız son bir kaç gün Yandex aramalarında çok ilginç noktalar da ortaya çıktı. Kimseye derdini anlatamayan bazı aşıklar, çareyi Yandex’e sormakta buldu. Yandex Sevgililer Günü odağında yaptığı analizde sevgililerin birbirine soramadıkları en ilginç soruları da derledi. “Sevgililer gününde sevgilisi olmayan ne yapsın?”, “sevgililer günü yaklaşıyor nerdesin sevgilim?”, “sevgililer gününde çikolata kutusuna ne konur?”, “sevgililer gününde hediye almazsa sebebi ne olabilir?”, “sevgililer gününde sevgilisine çiçek almayanlar derdiniz ne?” gibi daha binlerce sorunun cevabı Yandex’te arandı.
sevgililergunu-yandex

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş