Yeni fare ve klavyeler: Palette

Palette

Kickstarter üzerinden dünyaya yeni buluşlar katılmaya devam ediyor. Eminiz ki ortada Kickstarter’dan önce de binlerce mükemmel fikir vardı ama kaynak elde edilemediği için çoğu geliştirilemedi. Ancak Kickstarter bize bu şansı sunarak bağış toplamamızı sağlıyor. En son Palette adında yeni bir fare ve klavye kombinasyonu geliştirildi. Mac, Linux ve Windows uyumlu geliştirilen yeni sistemin satışları şimdiden başladı.

Bir bağış fonu olarak da özetlenebilen Kickstarter üzerinden sahne alan ve 100 bin Amerikan Doları bağışa ulaştığı taktirde üretimine geçilecek bir ürün, Palette için 19 Aralık itibari ile toplanan bağış 160 bin Amerikan Doları sınırına yaklaştı. Bu yaratıcı aygıtın 2014 Eylül’ünde satışına başlanması hedefleniyor; ön siparişler ise alınmaya başlandı. Peki nedir bu Palette? Yakından bakıyoruz.

Üretim ve tasarım aşamasındayken…

Calvin Chu adlı genç bir tasarımcının elinden çıkan Palette; aslında dokunmatik touchpad, yüksek hassasiyetli ekranlar veya klavyeye ilginç bir yardımcı olarak açıklanabilir. Linux, Mac, Windows uyumlu aygıt, bilgisayarlara bağlanıyor.

Bilgisayarların arayüzü ile entegre edilerek, örneğin ekranın büyütülüp küçültülmesi (zoom-in, zoom-out) gibi işlemler aygıtın bir sürgülü kontrol butonu ile sağlanıyor. Yukarıya ittirdiğinizde ekran büyüyor, aşağı çektiğinizde ekran küçülmeye başlıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş